Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Description of my weekend and weekend activities - Opis mojego weekendu i zajęć weekendowych

My weekends are much alike one another. Let me tell you about one of those. To me the weekend starts on a Friday afternoon. Then I come back home from school, have some dinner and rest for a bit. In the evening I usually go out with my girlfriend. We go to a cinema, pizzeria or for a walk. When I come back I take a shower and watch my favourite series. Then I go to sleep.

On a Saturday morning I get up quite early to help my mum with the groceries. After we come back I do the usual housecleaning – hoovering, cleaning the dusts and cleaning the bathroom are always my tasks. My mum cooks some dinner while I'm cleaning. Around 2 pm I usually have some delicious lunch. We all eat together, my parents, my sister and I. Then we have some time to watch television. I usually chose to do my homework instead. I prefer to have some free time in the evening. Habitually I go to my girlfriend's house or she comes to me on a Saturday evening. We spend some time together eat dinner and later I walk her home. Then I take a shower and go to sleep.

On a Sunday morning I tend to prepare breakfast for my parents. Then I go to my room to study for the coming week. After lunch we all go to church. When I come back I relax a bit, watch TV or play a computer game. Mum then serves delectable dinner. When the evening comes I watch a film. Either with parents and sister or on my own, I always do that. Later on I revise what I have learnt, have a quick shower and go to bed early to get up rested on a Monday morning.

Tłumaczenie

Moje weekendy są do siebie podobne. Pozwólcie, że opowiem o jednym z nich. Dla mnie weekend zaczyna się w piątek po południu. Wtedy wracam do domu ze szkoły, jem obiad i trochę odpoczywam. Wieczorem zazwyczaj spotykam się z moją dziewczyną. Idziemy do kina, pizzerii lub na spacer. Kiedy wracam, biorę prysznic i oglądam moje ulubione seriale. Potem kładę się spać.

W sobotę rano wstaję dość wcześnie, aby pomóc mojej mamie z zakupami. Po powrocie jak zwykle sprzątam dom. Odkurzanie, ścieranie kurzów i mycie łazienki są zawsze moim zadaniem. Mama gotuje obiad, podczas gdy ja sprzątam. Około godziny 14 zwykle zjadam pyszny lunch. Wszyscy jemy razem, moi rodzice, moja siostra i ja. Potem mamy trochę czasu, aby obejrzeć telewizję. Zamiast tego zazwyczaj odrabiam wtedy pracę domową. Wolę mieć trochę wolnego czasu wieczorem. Zwykle idę do domu mojej dziewczyny albo ona przychodzi do mnie w sobotni wieczór. Spędzamy trochę czasu razem, jemy obiad i później odprowadzam ją do domu. Potem biorę prysznic i idę spać.

W niedzielę rano zazwyczaj przygotowuję śniadanie dla rodziców. Potem idę do swojego pokoju i uczę się na przyszły tydzień. Po lunchu wszyscy idziemy do kościoła. Kiedy wracam, relaksuję się trochę, oglądam telewizję lub gram w gry komputerowe. Mama potem podaje pyszny obiad. Kiedy przychodzi wieczór, oglądam film. Z rodzicami i siostrą lub samemu, zawszę to robie. Potem powtarzam to, czego się nauczyłem, biorę szybki prysznic i kładę się wcześnie, aby w poniedziałek rano wstać wypoczęty.

Podobne wypracowania do Description of my weekend and weekend activities - Opis mojego weekendu i zajęć weekendowych