Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

List Małego Księcia do Róży napisany z Ziemi - Antoine de Saint-Exupéry „Mały Książę”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Droga Różo!

Od kilku dni przebywam na przedziwnej planecie zwanej Ziemią. Jakże różni się od naszej! Przede wszystkim jest większa, dużo większa, tak, że nie mogę już wędrować ze swoim krzesełkiem z jednego krańca na drugi, by dowolną ilość razy oglądać wschody i zachody słońca. Jej mieszkańcom należy się tylko jeden wschód i jeden zachód słońca dziennie, a na każdy z nich muszą czekać wiele godzin. Początkowo uznałem, że to bardzo smutne, jednak pewien pilot opowiedział mi o słodyczy, jaka rzekomo towarzyszy wyczekiwanemu zachodowi, gdy w końcu pojawi się po dniu pełnym trudu, i jaką radością napawa wschód, gdy po wielu godzinach niebezpiecznego mroku rozświetla w końcu niebo i pozwala dojrzeć horyzont.

Spotkałem tutaj również węża, który twierdzi, że jego planeta jest tak duża, iż nie sposób przejść z jednego jej końca na drugi o własnych siłach, dlatego jej mieszkańcy wymyślili wiele maszyn posuwających się po ziemi, pływających po wodzie i latających w powietrzu. Pomyślałem, że dzięki temu pomimo ogromu Ziemi jej mieszkańcy mogą być blisko siebie kiedy tylko zapragną i nigdy nie czują się samotni, wąż twierdzi jednak, że są samotni najbardziej właśnie tam, gdzie jest ich najwięcej. Cóż – na razie...

Podobne wypracowania