Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Mój dom - moja mała ojczyzna” - rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mówiąc o domu każdy z nas ma na myśli to specyficzne miejsce, które ukształtowało nasz światopogląd, wpoiło określone zasady i stanowiło zawsze azyl przed wszystkim, co spotyka nas w świecie zewnętrznym. Domem nie jest więc mieszkanie ani żaden inny obiekt architektoniczny, lecz ludzie, którzy go tworzą – nasi rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, a czasem nawet wujostwo i kuzyni.

Możemy więc powiedzieć, że jest to pewien rodzaj małej społeczności składającej się z kilku pokoleń, które funkcjonują obok siebie na zasadzie wzajemnej zależności i łączącej poszczególnych członków więzi. Rodzice opiekują się dziećmi i wychowują je, korzystając z doświadczenia i mądrości dziadków, najmłodsze pokolenie zapewnia zaś swoim mentorom stały kontakt z nowinkami błyskawicznie rozwijającego się świata, ożywiając jednocześnie wspomnienia o młodzieńczych ideałach i wierze we własne możliwości, które dorośli ludzie często tracą w natłoku codziennych zmartwień.

Podobnie funkcjonuje również każda ojczyzna niedająca się nigdy ograniczyć do określonego terytorium geograficznego, ale rozumiana przede wszystkim jako wspólnota ludzi myślących podobnie, kierujących się podobnymi wartościami przekazywanymi z pokolenia...

Podobne wypracowania