Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego od wieków ludzie się spieszą? Jak tempo życia wpływa na jego jakość? - rozwiń temat

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pośpiech towarzyszy ludzkości od wielu wieków, ponieważ w tle naszego życia stoi zawsze świadomość tego, jak niewiele pozostało nam jeszcze czasu na realizację naszych marzeń i ideału samego siebie, który stworzyliśmy w młodości. Najczęściej ludzie spieszą się więc, by zdążyć – zaznać szczęścia i spełnienia, zanim nadejdzie ostatnia z wyznaczonych im godzin, pozostawić trwały ślad po swoim życiu, nim stanie się ono jedynie wspomnieniem w pamięci bliskich.

Instynkt każe nam jednak zapomnieć o tym eschatologicznym wymiarze naszego pośpiechu w codziennym życiu, które od wieków zmienia się i ciąży stale ku pewnego rodzaju kondensacji – szczególnie w ostatnich dziesięcioleciach ludzkiej egzystencji zaczęła towarzyszyć potrzeba wypełniania jej po brzegi rozmaitymi doświadczeniami, których dostępność staje się coraz szersza i – pozornie – coraz łatwiejsza. Dziś spieszymy się wobec tego głównie z powodu ogromu rozmaitych zajęć, jakie leżą w zasięgu naszej ręki, pragnąc jak najwięcej z nich zakosztować, by trafniej wybrać to, które przyniesie nam największe korzyści. Przykładem takiej sytuacji może być chociażby wielość rozmaitych dróg, jakie współczesny świat oferuje młodzieży – czeka...

TAGI: esej

Podobne wypracowania