Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego ludzie patrzą w niebo? Wypracowanie z wykorzystaniem czasowników

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ludzie patrzą w niebo z wielu rozmaitych powodów – czasami szukają w nim prognozy na to, jak będzie wyglądał czekający ich dzień, czasem ucieczki od tego, co otacza ich w przyziemnej rzeczywistości, a czasem odpowiedzi na pytania, których nie znajdują w kierującym się logiką i przyczynowością codziennym życiu.

Każdego ranka spoglądamy w niebo, by ocenić, jaka pogoda będzie nam towarzyszyć przez cały dzień, by móc odpowiednio przygotować się do mrozu bądź upału ogarniających świat poza naszym domem. Widząc je zasnute chmurami, zapłakane deszczem, wyciągamy z szaf ciepłe płaszcze i parasole, wracając często wzrokiem w jego stronę w poszukiwaniu nadziei na to, że być może choć na chwilę smutną szarugę rozweseli promień ciepłego słońca. Kiedy zaś poranne niebo wita nas czystym, głębokim błękitem, spoglądamy na nie z radością, odnajdując obietnicę ciepłego, rozkosznego dnia zachęcającego do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu.

Wiosenna, pełna słońca aura kojarzy się z chwilami błogiego odpoczynku w parku, na leśnej polanie czy na plaży, kiedy możemy wygodnie ułożyć się na kocu i obserwować spacer delikatnych, białych chmurek popędzanych przez wiatr po błękitnym nieboskłonie – taki widok wystarczy czasem, by oderwać się od codziennych...

TAGI: esej

Podobne wypracowania