Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

William Szekspir „Romeo i Julia” - problematyka utworu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Romeo i  Julia” to z pewnością jedno z najbardziej znanych dzieł Szekspira. Badacze uważają, że powstawało ono w latach 1591–1595, a jego pierwsze wydanie miało miejsce w 1597 roku. Historia miłości, która połączyła przedstawicieli dwóch zwaśnionych rodów szybko stała się niezwykle popularna i do dzisiaj cieszy się wielkim zainteresowaniem, czym można się przekonać, przeglądając program dowolnego teatru.

Tragedia Szekspira opisuje wydarzenia mające miejsce we włoskim mieście – Weronie. Żyły tam dwa rody, które od wieków toczyły spór. Wzajemnej nienawiści nie było końca, a przedstawiciele jednej strony gotowi byli ponieść największą cenę, byle tylko wyrządzić krzywdę drugiej. W tych nieprzyjaznych warunkach narodziła się miłość między dwojgiem młodych ludzi – czternastoletnią Julią (wywodząca się z Kapuletich) oraz szesnastoletnim Romeem (przedstawicielem Montekich). Łączące ich uczucie jest szczególnie silne – doprowadza do tego, że są w stanie wyrzec się swoich korzeni, byle tylko zaznać wspólnego szczęścia. Właśnie dlatego postanowili oni wziąć potajemny ślub, udzielony im przez ojca Laurentego.

Nad bohaterami ciąży potężna siła, która przypomina fatum znane ze...

Podobne wypracowania