Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dylematy moralne - Dylematy moralne współczesnego człowieka. Omów temat

XXI wiek. Tempo życia szybkie jak nigdy dotąd. Rozwój technologiczny, o którym powstawały dawniej książki science-fiction. Problemy współczesnego człowieka są zupełnie inne niż dawniej. Również te najcięższe kwestie – dotyczące dylematów moralnych.

Rozwój medycyny umożliwia dziś nie tylko leczenie chorób, które kiedyś były śmiertelne, ale i pozwala wykonywać zabiegi, dzięki którym na przykład eliminuje się całkowicie wady wzroku, zmniejsza żołądek czy przeszczepia skórę.

Ale są także aspekty nowoczesności w tej dziedzinie, które budzą wiele zastrzeżeń z punktu widzenia etyki, religii. Należy do nich szeroko dyskutowana sprawa „in vitro”. Opinia publiczna również jest podzielona. Z jednej strony zabieg taki ma dawać możliwość posiadania dziecka tym, których natura takiej radości pozbawiła. Ale wiele głosów – zwłaszcza ze strony Kościoła – grzmi, że jest to zabawa w Boga i proceder niedopuszczalny. Nie po raz pierwszy nauka rozmija się z doktrynami kościelnymi. Tam, gdzie jedni widzą pomoc dzięki zdobyczom nowoczesności, inni dostrzegają element ingerencji w człowieczeństwo i jego istotę.

Problemem również związanym z kwestiami...

Podobne wypracowania