Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tolkien „Hobbit” - streszczenie utworu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Hobbit, czyli tam i z powrotem” to interesująca opowieść o niesamowitych przygodach Bilbo Baginnsa. Razem z przyjaciółmi wyrusza on w wyprawę, której celem jest zdobycie skarbu złego smoka.

Pewnego dnia do domu hobbita Bilbo przychodzi czarodziej Gandalf, który proponuje mu wyprawę po skarb. Początkowo bohater nie chce się zgodzić, ale wizja przeżycia przygody w końcu przekonuje go. Razem  z towarzyszami wyrusza w nieznane.

Po drodze przeżywają wiele przygód, doświadczając chwil zarówno dobrych, jak i złych. Początkowo podróż przebiega bez większych trudności, wycieczka jest miła i brak w niej niebezpieczeństwa. Jednak w miarę upływu czasu zaczyna się robić coraz ciekawiej. Towarzysze poznają rozmaite, dziwne stworzenia, konfrontują się z nimi, walczą, a innym razem współpracują. Jednego dnia narażeni są na ataki pająków, kiedy indziej leśnych elfów.

Z opresji tych wychodzą jednak cało, a główny bohater, hobbit Bilbo, zawsze ma w tym swój udział. Choć do tej pory był samotnikiem i unikał przygód, okazuje się, iż jest doskonałym przywódcą i wojownikiem. Potrafi działać w grupie, współpracować. Bohater zdaje sobie sprawę z tego, iż dobrze jest...

Podobne wypracowania