Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tolkien „Hobbit” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W swoim utworze zatytułowanym „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, Tolkien ukazuje nam szeroką gamę różnorodnych bohaterów. Kreuje bowiem rzeczywistość fantastyczną, co upoważnia go do tworzenia postaci niezwykłych, a nawet nieco dziwacznych.

Głównym bohaterem powieści jest Bilbo Bagginns. To hobbit podobny do wileu, jakie pojawiają się w ukazanym przez autora w świecie. Charakteryzuje go niski wzrost i spore owłosienie na całym ciele. Bohater jest bardzo bogaty, zgromadził w swoim życiu ogromny majątek. Pozwala mu to godnie i dostatnio żyć. Bilbo uwielbia wygodę, dużą wagę przywiązuje do ładnego wystroju i dobrego jedzenia. Lubi towarzystwo swoich przyjaciół, chętnie z nimi rozmawia i popija piwo.

Kiedy nadarza się okazja do wzięcia udziału w wyprawie, początkowo jest niechętny. Ale gdy wyobraża sobie wspaniałą przygodę, w końcu decyduje się na udział. Spotykają go niesamowite sytuacje, w których wykazuje się godną podziwu odwagą, ale i rozsądkiem. Przyjaciele doceniają go, ponieważ nie boi się ryzyka i podejmowania wyzwań. To właśnie dzięki podróży hobbit odkrywa w sobie prawdziwego bohatera i podoba mu się życie pełne przygód.

Gandalf to przywódca wyprawy, który przychodzi do Bilba...

Podobne wypracowania