Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Aleksander Fredro „Zemsta” - bohaterowie. Charakterystyka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bohaterowie w „Zemście” Aleksandra Fredry nie są postaciami papierowymi, jednostronnymi. Autor tworzył w swych dziełach galerie typów ludzkich, które cechowały się niejednoznacznością. Charaktery i zachowania postaci nie są tylko jasne lub tylko ciemne, ale różnorodne w swej złożoności.

Cześnik Raptusiewicz. Przydomki dwóch głównych bohaterów są znaczące. Cześnik to mężczyzna, który pasuje do stereotypu szlachcica. Jest gwałtowny, wybuchowy, skory do kłótni. Jego przeszłość naznaczona jest potyczkami, żołnierskimi walkami i warcholstwem. Jest postacią bardzo dynamiczną. To autor pomysłu na tytułową zemstę na swym sąsiedzie Rejencie, która ma polegać na wyswataniu jego bratanicy z synem Rejenta. Sam chce poślubić bogatą wdowę Podstolinę.

Rejent Milczek. To drugi właściciel zamku, który dzieli ze znienawidzonym Cześnikiem. Milczek jest typem chciwego dorobkiewicza, który potrafi osiągać cele dzięki sprytowi. Ma syna, którego pragnie wyswatać z Podstoliną. Nie jest on typowym przedstawicielem swej warstwy społecznej.

Wacław to syn Milczka. Jest on przedstawicielem nowego pokolenia, które wyraźnie odcina się od swych poprzedników. Kocha on z wzajemnością bratanicę...

Podobne wypracowania