Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz wymyślony mit

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Po dziewięcioletniej wojnie Greckie okręty opuściły w końcu wybrzeża Troi, zostawiwszy niewielką flotę zacumowaną w pewnym oddaleniu od brzegu, by czuwać nad nowo podbitym królestwem i by swym wspaniałym rynsztunkiem odstraszać jego mieszkańców od potencjalnych rebelii. Miasto tymczasem zaczęło podnosić się z gruzów, z dnia na dzień coraz bardziej przypominając swą postać z czasów świetności, sprzed wojny z dzielnymi Grekami.

Naówczas coraz szerzej niosła się też sława młodzieńca zwanego Ganimedesem, którego niesamowita uroda rozkwitła niezauważenie w trakcie wojennej zawieruchy, przemieniając słodkie, czarnookie dziecię w mężczyznę o pięknej budowie i powłóczystym spojrzeniu, jakiemu nie potrafiła oprzeć się żadna niewiasta. Zwiedzając Troję, której mieszkańcom Zeus sprzyjał w trakcie wojny, król bogów dojrzał Ganimedesa na głównym rynku miasta. Zachwycił się urodą młodzieńca tak bardzo, że zapragnął oglądać go codziennie w swoim niebiańskim domu na szczycie Olimpu. Nocą bóg przybrał postać ogromnego orła i uwięziwszy młodzieńca w uścisku szponów, uniósł go w kierunku nieboskłonu.

By Ganimedes zawsze był w pobliżu, Zeus uczynił go swym osobistym sługą i posłańcem, powierzając...

TAGI: mitologia

Podobne wypracowania