Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kornel Makuszyński „120 przygód Koziołka Matołka” - opracowanie utworu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Książka Kornela Makuszyńskiego ,,120 przygód Koziołka Matołka” opowiada o serii przygód sympatycznego, dobrego i niemądrego koziołka, który podróżuje po świecie, by znaleźć jedyne miejsce na świecie, gdzie podkuwają kozy, czyli Pacanów. Pisarz posłużył się czterowierszem, a do każdego z nich przypisana jest ilustracja autorstwa Mariana Walentynowicza. 

Wszystko zaczęło się od zebrania, na którym stawiły się prawie wszystkie kozy, by przedyskutować, która z nich uda się na wyprawę w poszukiwaniu kowala, który podkułby wszystkie kozy. Jako pierwszy zgłasza się główny bohater – Koziołek Matołek i to on zostaje wytypowany do odnalezienia Pacanowa. Tak zaczyna się najdłuższa i najpiękniejsza przygoda w życiu nierozgarniętego koziołka, który już pierwszego dnia zostaje zaatakowany przez psa. Ucieka wtedy na drzewo, z którego spada, raniąc się kolcami jeża. 

Kiedy Koziołek zrobił się głodny, znalazł pole z kapustą, którą się uraczył, za co źli ludzie zamknęli go w więzieniu, czyli w drewnianej budce, która w nocy została ukradziona przez rozbójników. Kiedy otworzyli skrzynię, przestraszeni, że zobaczyli diabła, uciekli. Tym sposobem bohater...

Podobne wypracowania