Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Dzieje Tristana i Izoldy” - Motyw buntu w „Dziejach Tristana i Izoldy” - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Gdzie los zasiał spokój, rodzi się bunt. To niepisana prawda, która ma swoje wierne odzwierciedlenie w literaturze wszystkich epok i wszystkich narodów. Natura nie znosi równowagi, a prawo dotyczy również natury i duszy człowieka.

Południowa Anglia - to tam na świat przychodzi najsłynniejszy z kochanków, owoc związku rycerza Riwalena i królewskiej siostry Blancheflor. Los szybko zabiera matkę, potem ojca. Gdzieś tam, daleko za horyzontem, ktoś na niego czeka. Czeka, choć jeszcze o tym nie wie. Po kilku przygodach Tristan trafia w ręce piratów z Norwegii. Udana próba oswobodzenia zaowocowała dostaniem się na dwór króla Kornwalii. Roztropnością i odwagą szybko zdobywa uznanie i przychylność króla Marka. Od tego dnia historia plecie los Tristana u boku króla - nowego ojca i brata zarazem.

Morhołt był potężnym wojownikiem i rycerzem o sławie zabijaki, na jaką w pełni zasługiwał. Jednakże los sprawił, że Tristan dokonał niemożliwego - pokonał najeźdźcę z Irlandii, samemu zostając śmiertelnie ugodzonym przez zatrute ostrze. Tych, którzy przy nim wciąż trwali prosi o jedno: o bilet bez powrotu w morze. Układają umierającego w łodzi bez wioseł i żagli, i puszczają na morze....

Podobne wypracowania