Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Frances Hodgson Burnett „Mała księżniczka” - „Nawet w najgorszej chwili warto zachować optymizm” - rozwiń zdanie na podstawie książki

Frances Hodgson Burnett w powieści pt.: „Mała księżniczka” zawarła opowieść o losach niezwykłej dziewczynki. Sara Crewe, bo tak nazywa się główna bohaterka, to osoba, która zaznała w życiu wiele cierpienia. Urodziła się i wychowała w Indiach, otoczona miłością i troską swojego taty, który był zamożnym człowiekiem, więc dziewczynce niczego nie brakowało. Dorastała wśród pięknych przedmiotów i pełnej życzliwości służby. W wieku siedmiu lat przybyła do Londynu na Wzorową Pensję dla Panien panny Minchin i chociaż cierpiała bardzo z powodu rozłąki z ojcem, postanowiła jednak być dzielna.

Sara  to bardzo mądra i oczytana dziewczynka. Miała niezwykły talent do wymyślania i opowiadania pięknych historii. Każdą sytuację życiową potrafiła opisać w sposób, który zachwycał słuchacza. Należy tu wspomnieć o sytuacji, gdy Sarze udało się pocieszyć czteroletnią Lotkę. Mała dziewczynka  płakała  i rozżalona wołała, że nie ma mamy. Mama Lotki nie żyła. Sara tak pięknie opowiadała o niebie, gdzie na pewno są wszystkie zmarłe mamusie, że Lotka zachowała to wyobrażenie na długo.

Wydawać by się mogło, że łatwo być optymistą, gdy jest się szczęśliwym, bogatym i kochanym.  Wówczas łatwo pocieszać innych...

Podobne wypracowania