Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Aleksander Kamiński - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Aleksander Kamiński urodził się 28 stycznia 1903 roku w Warszawie. Jego ojcem był Jan Kamiński, który z wykształcenia był farmaceutą. Zmarł w roku 1911.

Kiedy Kamiński miał dwa lata, jego rodzina przeprowadziła się do Kijowa. Tu ukończył rosyjską szkołę powszechną. W roku 1914 Kamińscy osiedlili się w Rostowie, a dwa lata później w Humaniu. Aleksander musiał pomóc matce w utrzymaniu domu. Kiedy owdowiała, ich sytuacja materialna uległa pogorszeniu. W związku z tym w 1916 roku, jako chłopiec, podjął pracę gońca w banku. W styczniu 1918 roku wstąpił do pierwszej męskiej Drużyny Skautowej im. Tadeusza Kościuszki. W tym momencie rozpoczęła się jego przygoda z harcerstwem. Rok później objął funkcję drużynowego, a następnie przybocznego hufca. Możemy się domyślać, że sprawdzał się jako dowodzący drużyną, ponieważ już w maju 1920 roku powierzono mu całe Gniazdo Humańskie. W tym czasie uczęszczał do szkoły średniej.

W roku 1921 powrócił z matką do kraju. Rok później zdał maturę i rozpoczął studia. Po ich zakończeniu otrzymał posadę nauczyciela historii w jednym z warszawskich gimnazjów. W roku 1930 do jego obowiązków należało również zarządzanie bursą Związku Osadników Wojskowych. Zmysł organizacyjny...

Podobne wypracowania