Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dorota Terakowska „Tam, gdzie spadają anioły” - opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść Doroty Terakowskiej ukazuje niesamowitą historię walczącej z rakiem dziewczynki. Wygrywa ona dzięki aniołowi, który opiekuje się nią w trudnych chwilach.

Książka porusza kilka niezwykle ważnych wątków. Po pierwsze poznajemy życie rodzinne zwyczajnych ludzi – małżeństwa, które pochłonięte jest pracą i własnymi pasjami. W pogoni za szczęściem zapomnieli o tym, co najbardziej się liczy i jakimi wartościami powinni się kierować. Jan i Anna zaniedbują swoją córkę, nie poświęcają jej wystarczająco dużo czasu. Ulega to zmianie, kiedy okazuje się, że Ewa cierpi na raka. Rodzicie zmieniają swoje przyzwyczajenia i nawyki. Ojciec porzuca wirtualny świat, a matka przestaje być zamkniętą w sobie artystką.

To, co pokazała Terakowska jest niezwykle prawdziwe. Ludzie doceniają innego człowieka, bliskość i miłość dopiero wtedy, gdy mogą to stracić. Rodzice Ewy opamiętali się w porę i okazali córce prawdziwe uczucie.

Uważam, że powieść ta daje czytelnikowi ogromną nadzieję na przyszłość. Historia bohaterki pokazuje bowiem, że gdzieś istnieją anioły, które chętnie się nami opiekują. To motywujące, możemy czuć się w świecie bezpieczni, bo nie jesteśmy sami. Ave, książkowy anioł poświęcił dla człowieka bardzo wiele. Wyjawił...

Podobne wypracowania