Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Legendy i mity - pochodzenie legend i mitów

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mity to opowieści o powstaniu świata, kultury, o bogach i herosach. Natomiast legendy wyjaśniają nam pewne historyczne wydarzenia i przedstawiają je ciekawy sposób. Skąd się wzięły?

Historie te zostały stworzone bardzo dawno temu przez ludzi. Przekazywano je z pokolenia na pokolenie, najpierw ustnie, a dopiero dużo później zaczęto je spisywać. Starożytnie ludzi stworzyli mitologię, czyli zbiór mitów, aby wyjaśnić najważniejsze wydarzenia w historii świata, takie jak jego powstanie, początki czy też pojawienie się człowieka. Z pewnością istniało wiele tez na wytłumaczenie istnienia Ziemi, ludzi a nawet zjawisk przyrody. Żyjący wtedy ludzie opowiadali sobie różne historie, które wcześniej usłyszeli od swoich rodziców. Nie znając do końca swojej przeszłości, nie wiedząc wiele o świecie tworzyli opowieści, które wyjaśniały najważniejsze dla ludzkości zagadnienia. Świat wyłonił się z chaosu, człowieka ulepił Prometeusz, a zjawiska przyrody zależały od przychylności lub gniewu rozmaitych bogów.

To zapewniało ludziom nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale też tożsamości narodowej, przynależności do świata. Nie do końca rozumiejąc pewne wydarzenia tłumaczyli je ingerencją bogów, dlatego też było ich tak...

Podobne wypracowania