Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Widok z mojego okna - opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mieszkam w czteropiętrowym bloku w dużym mieście. Stoi on na osiedlu, gdzie podobnych budynków jest znacznie więcej. Okno mojego pokoju wychodzi na niezbyt ruchliwą ulicę. To północna strona, dlatego w lecie w moim pokoju nie jest tak bardzo duszno, jak w innych pomieszczeniach. Z mojego okna widzę park, kościół, kilka starych budynków, które przed laty były częścią folwarku, a w oddali kolejne bloki i horyzont.

Zacznę od parku. Jest niewielki, bardziej prostokątny niż kwadratowy i to jedyny teren zielony w miejscu, gdzie mieszkam. Położony jest nieopodal, z okna czasem widzę czy ktoś gra w piłkę nożną, siatkówkę albo po prostu spaceruje po alejkach. Jeśli są tam moi koledzy, biegnę by się z nimi pobawić. W parku rosną drzewa różnych gatunków, najczęściej brzozy i topole. Jest mały plac zabaw dla dzieci, można tam również jeździć na rowerze i na rolkach.

Tuż obok parku, choć nieco z tyłu, jest niewielki kościół. Został zbudowany przed kilku laty, wcześniej stała tam mała kaplica. Kościół jest niewysoki i raczej tradycyjny w formie. Postawiono go na planie prostokąta, ma zwykły, kryty czerwoną blachą dach i niewielkie okna. Obok kościoła jest budynek zakrystii. Zakrystia, podobnie jak część...

Podobne wypracowania