Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Słuchaj po prostu głosu Twego serca”, czyli recepta na szczęście na podstawie „Alchemika” Paulo Coelho

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Rzeczywistość współczesnego człowieka wypełniona jest wieloma rozmaitymi głosami, które gromadzą się i nawarstwiają dzięki ogólnodostępnym środkom masowego przekazu. Ich przeważająca część woła do nas z telewizji i Internetu, inne z gazet, reklamowych bilboardów, radia, jeszcze inne ze szkoły i z domu rodzinnego. Próbują formować recepty na szczęśliwe życie w zdrowiu i samozadowoleniu, które mają nam zapewniać właściwie dobrane ćwiczenia fizyczne, dieta, podążanie za nowinkami mody i techniki. Radzą w jaki sposób układać relacje z drugim człowiekiem tak, aby być przez wszystkich lubianym i szanowanym, nie zatracając przy tym swojej indywidualności.

Również szkoła i rodzice tłumaczą nam, co jest dla nas dobre, a co złe, w którą stronę powinniśmy podążać, by odnaleźć nasze szczęście, a która z dróg z pewnością nas unieszczęśliwi w dłuższej perspektywie. Korzystamy z ich doświadczenia, ale w życiu każdego z nas nadchodzi moment, w którym wahamy się, a żaden z otaczających nas głosów nie trafia do nas, nawet jeśli udzielane nam porady wydają się zupełnie słuszne i logiczne.

Paulo Coelho podpowiada, iż w takiej chwili powinniśmy zamknąć swoje uszy na wszystkie zewnętrzne głosy...

Podobne wypracowania