Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wanda Chotomska „Legendy polskie” - opracowanie

Legenda jest to związana z życiem opowieść odznaczająca się elementami niezwykłości oraz cudowności. Często dotyczą powstania jakiegoś państwa lub miasta, są związane z wydarzeniami historycznymi lub żywotem świętych. Pierwotnie legendy były przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie, obecnie są spisane. Opowiedzenia najbardziej znanych polskich legend podjęła się Wanda Chotomska - znana pisarka książek dla dzieci.

„Legendy polskie” są książką przeznaczoną dla każdego - dlatego doczekały się licznych wznowień wydawniczych. Młodsi mogą dzięki niej przenieść się do czasów, kiedy Europa nie była podzielona granicami politycznymi, a zamiast w miastach ludzie mieszkali w grodach. Przewracając karty książki Chotomskiej, dowiedzą się kim był Popiel i dlaczego zjadły go myszy, usłyszą o Piaście, a   także poznają podania w baśniowy sposób wyjaśniające powstanie Polski oraz niektórych większych miast, tj. Krakowa czy Warszawy. Istoty podobne do Bazyliszka zaczną im się śnić po nocach, a dziewczęta w marzeniach staną się księżniczkami i zaczną wypatrywać w oknie bohaterskiego Szewczyka Dratewki.

Starsi czytelnicy „Legend polskich” mogą przenieść się do czasów dzieciństwa. Gdy tylko otworzymy książkę Wandy Chotomskiej,...

Podobne wypracowania