Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Mały Książę” - Antoine de Saint-Exupery - Opis asteroidy B 612

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Asteroida B-612 to miejsce gdzie mieszkał Mały Książę, bohater książki noszącej taki sam tytuł, autorstwa A. de Saint-Exupery. Jego życie przebiegało tam w sposób monotonny i czasami wydawało mu się, iż najlepszą rzeczą jaką można zrobić jest opuszczenie tej planety oraz poszukanie swojego szczęścia gdzieś zupełnie indziej.

Asteroida ta była niewiarygodnie mała, nawet dla tak niewielkiego chłopca jakim był nasz główny bohater. Znajdowały się tam wyłącznie dwa wulkany, jeden wygasły, a drugi nadal czynny oraz róża. Ten szczególny kwiat umieszczony był się w centralnej i najważniejszej części tego miejsca. Była ona jedynym przyjacielem Księcia. Niestety nie była to przyjaźń obustronna. Bowiem Róża to bardzo wymagająca przyjaciółka. Wciąż wystawiała uczucia swojego faworyta na próby. Wymagała od niego nieustannej opieki i pielęgnacji, nie oferując w zamian za to zupełnie nic. Na dodatek jest bardzo dumna, przez co kontakt z nią jest wyjątkowo ciężki.

Dlatego pewnego dnia główny bohater postanowił opuścić planetę i poszukać szczęścia gdzie indziej. Przemierzał on okoliczne planety i na swej drodze spotykał wiele ciekawych postaci. Jednak żadna z nich nie jest w stanie zastąpić mu Róży. Czuje, że uczucia...

Podobne wypracowania