Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis Ani z Zielonego Wzgórza. „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ania Shirley to tytułowa bohaterka książki kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Pierwsza część powieściowego cyklu opowiada o losach dziewczynki między jedenastym a szesnastym rokiem życia. Ania jest sierotą. Kiedy była niemowlęciem, straciła rodziców, którzy zmarli z powodu ciężkiej choroby. Przez lata mieszka u przybranych rodzin, pracuje opiekując się ich dziećmi i nie chodzi do szkoły. Akcja książki zaczyna się, gdy Ania zostaje przygarnięta przez Marylę i Mateusza Cuthbertów, właścicieli domu zwanego Zielone Wzgórze.

Cuthbertowie chcą adoptować chłopca, ale przez pomyłkę przysłana zostaje dziewczynka. Mateusz odbiera Anię ze stacji kolejowej. Ania jest chuda jak patyk, wysoka i bardzo blada. Ma piegowatą buzię, duże, zielone oczy i ładne usta. Generalnie dziewczynka jest zabiedzona, świadczy o tym także jej strój. Na szczęście dla Ani oraz Cuthbertów, Mateusz zabiera dziewczynkę ze sobą, mimo wspomnianej pomyłki - spodziewali się przecież przybycia chłopca. Ania okazuje się dziewczynką bardzo miłą, ale niezwykle gadatliwą. W drodze na Zielone Wzgórze zarzuca Mateusza potokiem słów.

Jak to bywa z osobami, którym nie wiodło się w życiu, Ania uciekła...

Podobne wypracowania