Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Paulo Coelho „Alchemik” - Santiago jako człowiek wytrwały. Reportaż

Paulo Coelho, Alchemik, Paulo Coelho Alchemik

Santiago spotkałam w oazie oddalonej o trzy dni drogi od piramidy Cheopsa. Pełnił tu rolę naczelnika plemienia, jednak w czasie wszystkich obrad na przeznaczonym dla niego podwyższeniu stały zawsze dwa dokładnie takie same siedziska – prawe zajmowała jego żona, Fatima, lewe zaś jej ojciec, czczony przez klan jako prorok.

Moje zainteresowanie wzbudził przede wszystkim fakt, iż najwyższą pozycję w hierarchii oazy zajmował człowiek o ewidentnie różnym od jej mieszkańców pochodzeniu – w jego rysach bez trudu rozpoznałam Europejczyka, choć palące słońce pustyni przykryło je ciemnym barwidłem. Zapragnęłam usłyszeć o losach, które zaprowadziły go w tak egzotyczne miejsce, jednak opowieść Santiago przerosła moje domysły i wyobrażenia.

„Pewnego dnia poczułem, że moim przeznaczeniem jest Wielka Podróż. Zabrałem więc ze sobą moje owce i wyruszyłem w nieznane” – powiedział mi na wstępie tonem głosu, który odpowiadał najbardziej oczywistej i najnaturalniejszej decyzji w świecie. Jego twarz zmieniła się dopiero, gdy opowiadał mi o śnie, jaki przywiódł go w egzotyczne kraje. Mały chłopiec wskazywał w nim skarb ukryty za egipskimi piramidami, wzywając do szaleńczej wyprawy. Przekonany namowami tajemniczego...

Podobne wypracowania