Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Herman Hesse - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Herman Hesse urodził się w 1977 roku w Niemczech. Tworzył pod pseudonimem artystycznym Emil Sinclair. Jest laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1946 roku, którą otrzymał, jak zapisano w uzasadnieniu, za „talent epicki i dramatyczny”, a także za „szlachetnie podniosłą i różnorodną poezję, która zawsze wyróżniała się świeżością natchnienia i rzadko spotykaną czystością ducha”.

Przyszły poeta i prozaik dzieciństwo i wczesną młodość spędził w małym niemieckim miasteczku. Po rozpoczęciu pracy w księgarni opublikował pierwszy wiersz pt. „Madonna”, a w roku 1899 ukazały się debiutanckie tomiki Hessego; zbiór poetycki „Romantyczne pieśni” oraz opowiadania zatytułowane „Godzina po północy”. W 1904 wychodzi autobiograficzna powieść „Peter Camenzind”, w której pisarz zarysowuje swój program literacki; Hesse przyznaje, że pragnie swoją twórczością przybliżać ludziom piękno świata i zachęcać ich do nieustannego odkrywania otaczającej ich rzeczywistości.

Na sylwetkę twórczą Hessego miały wpływ spotkania z takimi osobistościami jak Zygmunt Freud i Carl Gustaw Jung. W związku z tym, w jego powieściach, mocno nacechowanych egzystencjalizmem...

Podobne wypracowania