Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Olga Tokarczuk - charakterystyka twórczości

Olga Tokarczuk to wybitna polska prozaiczka i eseistka, jedna z najbardziej znanych pisarek współczesnych, której twórczość zaliczana jest do literatury kobiecej. Pisarka, urodzona w 1962 roku, jest ceniona zarówno przez rzesze czytelników, jak i przez krytyków oraz znawców literatury. Stała się jedną z najwybitniejszych postaci współczesnej literatury polskiej.

Pisarka ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Już jako studentka publikowała swoje teksty w magazynach literackich, a także próbowała pisać teksty poetyckie. Po pierwszych sukcesach prozatorskich zrezygnowała z pracy, całkowicie poświęcając się pisaniu. Ponadto Tokarczuk prowadzi warsztaty twórczego pisania na uniwersytetach w Krakowie i Opolu oraz jest współorganizatorem Festiwalu Opowiadania.

W twórczości Olgi Tokarczuk możemy wyróżnić trzy podstawowe cechy: motyw podróży,  mityczność oraz tajemniczość. Motywy te występują wspólnie, nierzadko jednak niezależnie od siebie. W 1993 roku Tokarczuk wydała książkę opowiadającą o wyprawie dwójki ludzi po tajemniczą księgę, zatytułowaną „Podróż ludzi Księgi”. Tytuł kolejnej książki: „E.E” jest...

Podobne wypracowania