Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opowiadanie z elementami charakterystyki postaci - przykład

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zaczęło się to w piątkowe popołudnie. Tata oznajmił Kasi, że jutro z samego rana przyjedzie do nich babcia Krysia.

Kasia nie wiedziała czy cieszy się, czy nie, bo babci Krysi, która była mamą taty, nie widziała już od dawna. Nawet nie pamiętała jej zbyt dobrze. Wiedziała tylko, że babcia nigdy nie była osobą zbyt wylewną, nawet oschłą. Wnuczka zawsze odczuwała duży dystans wobec niej. W oczach dziecka ta biała staruszka była chłodna i wyniosła, zawsze mówiła powoli, cedząc słowa i ręce trzymała splecione na piersiach. Ubierała się zwykle w ciemne rzeczy, tak jakby wiecznie nosiła żałobę, mimo że dziadek nie żył już od kilkunastu lat.

Następnego dnia Kasia wstała bardzo wcześnie żeby posprzątać swój pokój, czego nie chciało jej się zrobić wczoraj. Tata już krzątał się przy śniadaniu, gdy dziewczynka gotowa weszła do kuchni.

- Córeczko, zaraz po śniadaniu pojedziemy na dworzec odebrać babcię. Przyjeżdża o 9.00. 

- Dobrze tato - odpowiedziała tylko. Nie miała zbyt wielkiej ochoty na odbieranie babci, wolałaby posiedzieć w domu przez telewizorem, czekając.

Na dworcu kręciło się już sporo ludzi, którzy wyjeżdżali gdzieś na weekend albo wracali do domów. Kasia czekała spokojnie, gdy tata...

Podobne wypracowania