Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis wyglądu ulubionego bohatera mitologicznego - Odyseusz

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bohaterem mitologicznym, którego lubię najbardziej i chciałbym opisać, jest Odyseusz. Odyseusz jest Grekiem, królem Itaki, wyspy położonej gdzieś na Morzu Śródziemnym. Niewiele wiadomo na temat jego wyglądu zewnętrznego. Jan Parandowski w swojej „Mitologii” opisuje Odyseusza jako wspaniałego mężczyznę, wysokiego, silnego, o potężnym karku i szerokiej klatce piersiowej. Król Itaki miał czarne, długie i kręcone włosy. Na pewno był człowiekiem władczym i zdecydowanym, a także inteligentnym, przebiegłym i próżnym.

Odyseusz występuje w dwóch najważniejszych utworach literackich starożytnej Grecji: „Iliadzie” i „Odysei”. W pierwszym z nich bohater uczestniczy w wojnie trojańskiej. Sprzymierzony z greckim królem Agamemnonem pomaga w zdobyciu Troi, miasto, do jakiego Parys porwał piękną Helenę, żonę Menelaosa, brata Agamemnona. Odyseusz niechętnie wyrusza na wojnę, w domu zostawia swoją żonę z narodzonym właśnie synem.

Wojna trwa dziesięć lat a szala zwycięstwa przechyla się raz na jedną, raz na drugą stronę. Nic w tym dziwnego, skoro w wojnie trojańskiej biorą udział greccy bogowie, pomagając walczącym stronom. Odyseusz jest autorem (lub współautorem, mówi się że wymyśliła...

Podobne wypracowania