Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Aleksander Dumas „Trzej muszkieterowie” - charakterystyka d’Artagnana

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Trzej muszkieterowie” to powieść płaszcza i szpady. Powstała w epoce romantyzmu. Jest to pierwsza część trylogii, opowiadającej losy d’Artagnana i jego trzech przyjaciół. Akcja utworu rozgrywa się za panowania Ludwika XIII, we Francji. Pierwowzorem dla stworzenia postaci d’Artagnana był królewski muszkieter, Charles de Batz de Castelmore d'Artagnan. Losy bohatera są jedynie fikcją literacką.

D’Artagnan jest głównym bohaterem powieści. Wychował się w Tarbes, w Gaskonii. Jego marzeniem już od najmłodszych lat, było zostanie muszkieterem. W decyzji tej poparł go ojciec: „Jesteś młody i musisz być odważny z dwóch powodów: po pierwsze, bo jesteś Gaskończykiem, po drugie, bo jesteś moim synem”.

W tym celu udał się do Paryża, aby tam zdawać do Akademii. Już w  stolicy człowieka wyśmiewającego jego konia wyzwał na pojedynek. Ten nie stawił się do walki. Wysłał przeciwko młodemu mężczyźnie swoich przyjaciół. Uciekając przed nimi, d’Artagnan natknął się na trzech muszkieterów. Przyjaciele wyzwali młodego śmiałka na pojedynek. Młodzieniec przekonany o swoich umiejętnościach w posługiwaniu się szpadą, od razu przyjął wyzwanie. Swoją odwagą zrobił duże wrażenie na Atosie, Portosie...

Podobne wypracowania