Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Alfred Szklarski „Tomek w krainie kangurów” - zwyczaje tubylców. Opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Plemiona australijskie dzielą się na klany, a każdy z nich przybiera nazwę od rodzaju swego zajęcia. Na przykład krajowcy trudniący się polowaniem na kangury przybierają nazwę ludzi-kangurów, łowcy emu nazywani są ludźmi-emu, inni znów znani są jako ludzie-woda. Kangur, emu, czy też woda stają się wtedy ich symbolami i totemami. Krajowcy należący do danej grupy totemicznej starają się o powiększenie, trwałość i używanie rzeczy bądź też zwierzęcia, którego imię noszą. Tak więc plemię człowieka kangura zaopatruje w kangurze mięso i skóry plemiona człowieka-emu, człowieka-wody i inne, a w zamian otrzymuje od nich jaja emu, wodę i tak dalej”.

Tych ciekawych informacji na temat krajowców (tubylców) dowiadujemy się od pana Bentleya. Potem poznajemy ich kolejne zwyczaje. Jeżeli ktoś zamierza odwiedzić obozowisko krajowców, nie może wejść do niego bezpośrednio, ale musi usiąść gdzieś w jego pobliżu i oczekiwać zaproszenia ze strony plemienia. Aby zrobić cokolwiek na terytorium tubylców, należy mieć na to ich pozwolenie. Krajowcy żyją głównie nad wodą, która jest im niezwykle potrzebna, staje się niemal ich własnością, dlatego, kiedy ktoś chce z niej na przykład napoić konie, musi poczekać na zezwolenie...

Podobne wypracowania