Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy” - charakterystyka Nel

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Nel Rawlison to pierwszoplanowa bohaterka powieści ,,W pustyni i w puszczy” autorstwa Henryka Sienkiewicza. Kiedy ją poznajemy, dziewczynka ma osiem lat i jest oddaną przyjaciółką Stasia Tarkowskiego. To córka angielskiego inżyniera - pana Rawlisona, który wraz z ojcem Stasia pracuje przy budowie Kanału Sueskiego. Gdy Nel była jeszcze mała, zmarła jej matka. Ojciec próbuje zrekompensować jej tę stratę otaczając jedynaczkę wielką troską i miłością. Dziewczynka jest oczkiem w głowie taty, dlatego tak ciężko jej znieść i zrozumieć wymuszone rozstanie.

Nel ma wiele wdzięku osobistego, jest drobna, szczupła, ma zielone oczy i jasne włosy. Darzy Stasia dużą sympatią. Chłopiec jest dla niej prawdziwym autorytetem. Razem snują fantazje o niebezpiecznych przygodach, w których drogi ,,Stes” będzie mógł udowodnić swoją odwagę ratując ją z opresji. Jak się później okaże, losy dwojga przyjaciół przerosły ich najśmielsze wyobrażenia.

Po porwaniu, Nel dzielnie znosi trudy podróży. Stara się być dzielna, ale jest przecież jeszcze dzieckiem, więc nie dziwią jej często ,,spocone” oczy (tak mówi do Stasia, gdy nie jest w stanie powstrzymać łez). Nie chce przysparzać przyjacielowi zmartwień i stara...

Podobne wypracowania