Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Chłopcy z Placu Broni” Ferenc Molnar - Wyprawa do Ogrodu Botanicznego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wyprawa do Ogrodu Botanicznego urządzona przez chłopców z Placu Broni była jedną z najbardziej niebezpiecznych przygód, jakim odważnie stawili czoło. Podczas tej przygody bohaterowie mieli za zadanie pozostawić na terenie wroga - Czerwonych Koszul kartkę z napisem: „TU BYLI CHŁOPCY Z PLACU BRONI”. Aby utrudnić sobie zadanie i zhańbić oponentów, postanowili zrobić to podczas, gdy chłopcy z przeciwnego obozu będą w swojej siedzibie.

Boka w żadnym wypadku nie zgodził się na to, aby na kartce dopisać coś obraźliwego - czego pomysłodawcą był Czankosz. Janosz zadecydował, że nie będą uciekać się do ciosów poniżej pasa, jakimi walczą Czerwone Koszule. Czele opowiedział kolegom, że najprawdopodobniej wrogowie są obecnie na wyspie, gdzie bawią się w policjantów i złodziei.

Do wyprawy zgłosili gotowość Czanakosz oraz Nemeczek. Czele nie mógł iść razem z przyjaciółmi, gdyż musiał natychmiast po zajęciach wracać do domu. Boka oznajmił, że nazajutrz opowie wszystko reszcie. Przypadkowo zauważyli też, że Gereba nie było na stenografii, co wzbudziło zupełnie uzasadnione podejrzenia przewodniczącego chłopców z Placu Broni.

Chociaż zapadał zmrok, chłopcy zdecydowali się wyruszyć od razu. Musieli najpierw...

Podobne wypracowania