Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dorota Terakowska „Poczwarka” - opracowanie, interpretacja ogólna

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Poczwarka” Doroty Terakowskiej opowiada historię dziewczynki chorej na zespół Downa oraz jej matki, która zajmowała się dzieckiem. Mama Marysi, nazywanej Myszką, miewała załamania nerwowe wywołane poczuciem bezsilności wobec choroby. Czuła się szczęśliwa głównie wtedy, kiedy jej dziecko wykazywało jakiekolwiek postępy w rozwoju. Poświęcała Myszce bardzo wiele czasu. Niektórzy uważali, że zbyt wiele, ponieważ Marysia i tak nigdy nie będzie normalnym, zdrowym dzieckiem. Ona jednak bardzo kochała Myszkę i nie zważała na to, co myślą inni.

Myszka czuła, że nie jest taka jak inne dzieci. Chciała, aby jej rodzice byli z niej dumni, ale nie potrafiła sprawić, aby byli tak szczęśliwi jak rodzice innych dzieci. Pewnej nocy Ewie (matce Marysi) przyśniła się ładna dziewczynka ubrana w białą sukienkę. Dziewczynka ta miała złote włosy i niebieskie oczy. Ewa podeszła do niej i pocałowała ją w czoło i pogłaskała po głowie oraz podziękowała za wszytko. Gdy się obudziła, nie pamiętała, co jej się śniło.

Wkrótce potem Myszka zaczęła się przyglądać starej szafie i weszła do jej wnętrza. W środku zobaczyła magiczne światełko, które próbowała złapać w rękę. Zaczęła podążać w jego kierunku. Po drodze spotkała dwie dziewczynki...

Podobne wypracowania