Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Frances Hodges Burnett „Mała księżniczka” - recenzja książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Mała księżniczka” to powieść autorstwa Frances Hodgson Burnett. Książka powstała w 1888  roku i dziś zaliczana jest do klasyki literatury dziecięcej. Utwór opowiada o losach niezwykłej dziewczynki, Sary Crewe.

Urodzona i wychowana w Indiach, w wieku siedmiu lat przybywa do Londynu, by podjąć naukę na Wzorowej Pensji dla Panien panny Minchin. Sara szybko zyskuje sympatię większości koleżanek dzięki okazywanej wszystkim życzliwości oraz talentowi do opowiadania fascynujących historii. Największy ból sprawia dziewczynce tęsknota za ukochanym ojcem. Przykrość sprawia jej też chłód  Panny Minchin. Wprawdzie przełożona na prośbę Kapitana Crewe traktuje Sarę w szczególny sposób, ale nie potrafi ukryć narastającej niechęci do nowej podopiecznej. Sara postanawia być dzielna i doskonale radzi sobie w nowych warunkach. Lubi wyobrażać sobie, że jest księżniczką. Ta fantazja sprawia, że w każdej sytuacji zachowuje się godnie.

Sytuacja życiowa Sary zmienia się wraz ze śmiercią Kapitana Crewe. Traci ona nie tylko najbliższą osobę, ale i cały majątek. Właścicielka pensji zabiera jej wszystko, co jej pozostało: zabawki, ubrania, meble. Od teraz dziewczynka musi sama pracować  na swoje utrzymanie. Sarze zlecane są ...

Podobne wypracowania