Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jak przyjaźń wpłynęła na zachowanie bohaterów powieści „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść F.H. Burnetta pod tytułem „Tajemniczy ogród” w efektowny sposób pokazuje, jak rodzące się więzi przyjaźni mogą wpłynąć na zachowanie się różnych ludzi. W tym przypadku chodzi o głównych bohaterów książki: Mary, Dicka i Colina. Przyjaźń to osłoda w trudnych chwilach, promień słońca w pochmurny dzień o tym właśnie przekonuje się cała trójka.

Mary to samolubne dziecko, które mieszka w Indiach. Tam w wyniku zarazy traci rodziców – zostaje wysłana do posiadłości swojego wujka – pana Cravena. Mary od dziecka była rozpieszczana przez służbę, która miała za zadanie trzymanie dziecka z daleka od rodziców. Dziewczynce pozwalano na wszystko, nic nie musiała robić. W wieku dziewięciu lat nie potrafiła nawet zawiązać sznurowadeł, czy ubrać się samodzielnie. Dla otoczenia była opryskliwa, nieprzyjemna. Nikt jej nie lubił.

Z kolei Colin Craven, syn w właściciela posiadłości to od dziecka rozhisteryzowany hipochondryk. Boi się że na plecach wyrośnie mu garb i jest tym tak spanikowany, że nie daje żyć ludziom z jego otoczenia. Wszyscy, a szczególnie służba musi bez szemrania wykonywać jego rozkazy, aby przypadkiem nie wprowadzić panicza w zły nastrój, bo grozi to szalonym...

Podobne wypracowania