Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis krajobrazu górskiego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Górski krajobraz stał się inspiracją dla wielu poetów, na gruncie literatury polskiej stanowiąc przedmiot szczególnego zainteresowania wśród twórców okresu Młodej Polski. Jego uroda fascynuje i zachęca do refleksji również zwykłych obserwatorów, którzy chętnie uwieczniają go na zdjęciach i filmach.

Niewątpliwie jedną z najbardziej ciekawych cech tego krajobrazu jest jego tajemniczy i budzący respekt nastrój. Stojąc na szczycie góry lub u jej podnóża człowiek z całą wyrazistością uzmysławia sobie własną małość, nikłość swoich rozmiarów w porównaniu do majestatycznego wzniesienia. Właśnie w górach możemy poczuć najlepiej potęgę natury i jej wytworów, wobec której stajemy bezsilni, niejako wbrew powszechnemu przekonaniu o tym, że to człowiek jest panem przyrody i potrafi czynić ją sobie poddaną.

Dla mnie najbardziej zachwycającym jest niezwykły, majestatyczny spokój gór. Oddalone od miejskiego zgiełku, niedostępne dla wszędobylskich tłumów stanowią one oazę błogiej ciszy, urozmaicanej jedynie szumem strumyków i śpiewami ptaków igrających w koronach drzew. Panujący tutaj nastrój przypomina spokój sędziwego...

Podobne wypracowania