Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Nowy wspaniały świat” Huxleya - Reportaż z pobytu w Ośrodku Rozrodu i Warunkowania

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Zawsze marzyłam żeby zobaczyć to na własne oczy, teraz gdy moje pragnienie zostało urzeczywistnione, czuję pewien niedosyt i… niesmak. Chodzi oczywiście o zeszłotygodniowy pobyt w Ośrodku Rozrodu i Warunkowania. Przybyliśmy tam całą grupą około 6 rano. Autobus zatrzymał się przed szarym, trzydziesto cztero piętrowym budynkiem. Moją uwagę od razu przykuł napis umieszczony nad wejściem: ,,Wspólność, Identyczność, Stabilność”. Doskonale było znane mi to hasło Republiki Świata.

Dyrektor zaprowadził nas najpierw do działu zapładniania. Moim oczom ukazał się rząd trzystu małych, brzydkich ludzi pracujących w pełnym skupieniu. Dalej na szafach znajdowały się ponumerowane próbówki, a w nich tygodniowy zapas jaj trzymany, jak się dowiedziałam, w temperaturze krwi. Dyrektor z wielkim przejęciem opowiadał nam o nowoczesnym procesie zapładniania, a następnie o butlacji. Część zapłodnionych jaj wraca bowiem do inkubatorów, natomiast przyszłe gammy, delty i epsilony zostają wydobyte po trzydziestu sześciu godzinach i poddane procesowi Bokanowskiego. Umożliwia on uzyskanie z jednego jaja od ośmiu do dziewięćdziesięciu sześciu pączków, z których rozwiną się ukształtowane embriony. Byłam w szoku. A więc zatrzymuje się normalny rozwój...

Podobne wypracowania