Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Lew Tołstoj „Wojna i pokój” - bohaterowie. Charakterystyka Nataszy Rostowej

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Natasza Rostowa obok Piotra Bezuchowa i Andrzeja Bołkońskiego to centralna postać powieści Lwa Tołstoja pt. „Wojna i pokój”. W momencie zawiązania akcji utworu (1805 r.) bohaterka ma 13 lat. Pochodzi ze szczęśliwej, chociaż podupadającej finansowo, rodziny.

Opisywana jest jako energiczna, żywotna dziewczyna z rozbieganymi czarnymi oczami oraz wielkimi ustami. To istne żywe srebro, wszędzie było jej pełno, każdego potrafiła zarazić swoją radością i uśmiechem. Natasza bardzo przykuwała uwagę mężczyzn. Z jej powodu dochodziło nawet do bójek między żołnierzami, a kiedy zobaczył ją książę Bołkoński, poczuł, że dzięki niej może powrócić do normalnego życia po śmierci małżonki.

Młoda hrabianka była kobietą bardzo podatną na namiętności. Uczucia szalejące w jej głowie często uniemożliwiały jej racjonalne podejmowanie decyzji. Kiedy stary książę Bołkoński nie zgodził się na oświadczyny syna, każąc mu czekać aż uzyska wysokie stanowisko w armii, Natasza nie mogąc już się powstrzymać zaczyna flirtować z Anatolem Kuraginem, którego spotyka w operze. Jej nachalny adorator pisze miłosne listy, osacza ją i sprawia, że zaczyna ona wierzyć w to, iż go kocha. Znajduje się w uczuciowej matni, sama traci wiarę w swoje przekonania. Postanawia...

Podobne wypracowania