Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Św. Paweł - Nawrócenie św. Pawła - opis, opracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Losy Pawła z Tarsu, autora większości listów, które wchodzą w skład Nowego Testamentu, są opisane w Dziejach Apostolskich. Apostoł – początkowo przeciwny wyznaniu chrześcijańskiemu – przeszedł gruntowną przemianę. Jako nawrócony i ochrzczony, gorliwy wyznawca Chrystusa, odbył trzy podróże misyjne po Europie i Azji mniejszej. Był więziony za swoją działalność misyjną. Po uwolnieniu kontynuował ewangelizację – po pożarze Rzymu został skazany na śmierć i ścięty w trakcie prześladowanie chrześcijan.

Św. Paweł urodził się na początku naszej ery, a w młodości nosił imię Szaweł. Był faryzeuszem i gorliwym prześladowcą chrześcijan. Wyznawał gorliwie swoją wiarę, uczestniczył w kamieniowaniu Szczepana. Rok później udał się w podróż do Damaszku, aby dostarczyć listy polecające aresztowanie chrześcijan.

W trakcie tej podróży ma miejsce przemiana Szawła. Przyszłego świętego nagle oślepiła niezwykła światłość. Niewierny padł na ziemię, a wtedy usłyszał głos pochodzący z nieba: „Szawle, Szawle, dlaczego mnie prześladujesz?” Oniemiały zapytał, do kogo należy ów głos. „Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić”. Towarzysze...

Podobne wypracowania