Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Leon Kruczkowski „Niemcy” - Czy Willi Sonnenbruch kochał swoją matkę?

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Willi Sonnenbruch był bezwzględnym żandarmem. Ludzi traktował w sposób bestialski, jednak zupełnie innym człowiekiem był dla swojej matki, którą mimo swojego okropnego charakteru bardzo kochał.

Pierwszy raz możemy zobaczyć jego miłość do matki podczas rozmowy Willego z kochanką Mariką. Mówi on o wyjeździe do domu z okazji trzydziestego jubileuszu pracy naukowej jego ojca. Willi mówi, że jedzie tam tylko ze względu na matkę: „Jadę tam tylko dlatego, żeby ją zobaczyć, moją matkę”. Marika sama wie, że jej ukochany ubóstwia swoją matkę i tylko ona może być jej rywalką.

Willi chciałby kupić coś matce w prezencie. Ma na myśli biżuterię, ale nie chce, aby była ona banalna. Musi być wyjątkowa. Po przejrzeniu biżuterii Mariki stwierdza: „Już przeglądałem trzy razy i właściwie nie ma tam nic szczególnego. Nic, co by było godne mojej matki!” Świadczy to o jego szacunku do matki, nie chce jej obdarowywać zwykłymi prezentami, ale czymś, co by pasowało do jej oryginalności. Ostatecznie Willi kupuje naszyjnik od pani Soerensen, która przychodzi prosić go o pomoc w sprawie syna. Uważa ten przedmiot za jedyny w swoim rodzaju i robi wszystko, by go mieć.

Sonnenbruch od razu po przyjeździe do domu, podbiega...

Podobne wypracowania