Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dorota Terakowska „Córka Czarownic” - problematyka powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Córka Czarownic” to powieść fantastyczna, w której magia odgrywa bardzo ważną rolę. Okazuje się jednak, że poprzez ukazanie baśniowych, nierealnych zjawisk, autorka prezentuje prawdy o życiu każdego człowieka.

Książka przedstawia losy dziewczynki o imieniu Luelle. Na początku poznajemy ją jako dziecko, które wychowuje starsza kobieta. Bohaterka nic o sobie nie wie, nie zna swojej przyszłości. Żyje samotnie, w lesie ze swoją opiekunką. Co jakiś czas dziewczynka trafia pod opiekę do innej kobiety, czytelnik wie, iż są nimi czarownice. Każda z nich ma inne umiejętności i magiczne zdolności. Luelle musi uczyć się od nich tego, co kiedyś może jej się przydać w życiu. Każdego dnia czyta mądre księgi i słucha opowieści czarownic. Wraz z upływem czasu odkrywa, że wiedza, którą zdobywała jest jej potrzebna. Uczy się rozumieć świat przyrody, czytać w myślach a nawet poznaje gwiazdy.

Z każdym dniem dowiaduje się o sobie samej więcej i odkrywa własną tożsamość. Okazuje się, że ma bardzo ważne zadanie, ponieważ musi ocalić świat. Dawno temu na kraj najechali okrutni barbarzyńcy, Luelle musi zasiąść na tronie i wypełnić przeznaczenie. Dlatego też uczyła się wiele lat, zdobywała wiedzę i zmieniała opiekunki. W końcu była gotowa do odkrycia...

Podobne wypracowania