Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Aleksander Dumas „Trzej muszkieterowie” - charakterystyka Atosa

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Powieść „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa należy do tych, z gatunku płaszcza i szpady. Jest to pierwsza część trylogii, opisująca przygody tytułowych muszkieterów (kolejne to „Muszkieterowie w dwadzieścia lat później”, „Wicehrabia de Bragelonne”). Inspiracją dla stworzenia dzieła stały się apokryficzne „Pamiętniki pana d'Artagnan”, kapitana-porucznika pierwszej kompanii muszkieterów Jego Królewskiej Mości, autorstwa Gatiena de Courtilza.

Akcja powieści umiejscowiona jest w siedemnastowiecznej Francji i Anglii. Atos jest jednym  głównych bohaterów historii. Pierwowzorem dla jego postaci był gaskoński muszkieter, Armand de Sillegue d'Athos d'Autevielle.

Atos był najstarszym z czterech królewskich muszkieterów. To młody ( mający około 30 lat) i przystojny mężczyzna. Pochodził z rodziny arystokratycznej. W życiu kierował się zawsze kodeksem honorowym. Miał wysokie wykształcenie. Był świetnym myśliwym. Jako jedyny, z czterech muszkieterów, nie miał kochanki. Atos to człowiek małomówny, tajemniczy, cichy i zamknięty w sobie. W nawet najbardziej niebezpiecznych sytuacjach, zachowywał niewzruszony spokój. Znany był ze zjadliwego i ostrego...

Podobne wypracowania