Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis zdjęcia

opis, rodzina, opis moich wakacji, Włochy

Zdjęcia to wspaniały wynalazek. Dzięki nim niejako możemy zatrzymać czas, uchwycić przemijające chwile. Zazwyczaj ludzie robią zdjęcia by pochwycić jakieś piękne wydarzenia z ich życia. Są to na przykład różnego rodzaju uroczystości, zjazdy rodzinne czy choćby wspólne wakacje. Jedną z takich właśnie fotografii chciałabym opisać, a mianowicie jest to zdjęcie z moich wakacji we Włoszech.

Zostało ono zrobione w lipcu 2009 roku, kiedy wraz z rodzicami i siostrą pojechaliśmy na wakacje do Wenecji. Jesteśmy na nim całą rodziną. Przedstawia naszą podróż gondolą po jednym z tamtejszych licznych kanałów. Na pierwszym planie widać mnie i mamę, tuż za nami siedzi tata z siostrą. Mama ma na sobie śliczną zieloną sukienkę i włosy związane w kok, jest to jej ulubiona fryzura, w której czuje się najlepiej. Ja założyłam na siebie tradycyjnie T-shirt i jeansy, ponieważ uważam, że na takie wycieczki powinno wkładać się przede wszystkim wygodne ubrania. Moja siostra uważa jednak zupełnie inaczej i na tym zdjęciu ubrana jest w czarna spódnice i szara bluzkę.

Tata natomiast, jak to tata ubrał swój ulubiony sweter w paski i granatowe spodnie. Fotografię tę wykonał na naszą prośbę gondolier. Gondola jest bardzo długa, koloru czarnego. Na samym przedzie ma śmiesznie zakręcony dziób, który dodaje jej niewątpliwie dużego uroku. Na drugim planie widać inne łódki, które przepływają obok nas, oraz bardzo dużą ilość wody, która wtedy miała niesamowicie niebieski kolor. W prawym górnym rogu widać kawałek lądu, który został uchwycony przez gondoliera, a na nim duże kolorowe kamienice, których w tamtym mieście jest niesamowicie dużo. Widoczny jest tez kawałek kawiarni, z licznymi stolikami, przy których siedzi wiele turystów. Tamtejsze kawiarenki mają swój niepowtarzalny klimat i myślę, że możliwość zjedzenia kawałka ciasta czy napicie się pysznej czarnej kawy w tak cudownym miejscu jest niewątpliwie ogromną przyjemnością.

W lewym dolnym rogu natomiast widać fragment biało-niebieskiego pala wbitego w dno kanału. Pale te są częstym widokiem w tym miejscu, ponieważ służą wioślarzom do cumowania ich łodzi. Dzięki nim łatwiej jest przypłynąć łódką do brzegu i później przywiązać ją do niego, aby nie odpłynęła. Całe zdjęcie jest bardzo kolorowe i widać, że w chwili gdy było zrobione w Wenecji była piękna, słoneczna pogoda.

Bardzo lubię to zdjęcie, ponieważ przypomina mi ono o wspaniałym czasie spędzonym we Włoszech wraz z rodzicami i rodzeństwem. Cieszę się, że w obecnych czasach mamy możliwość ich robienia, ponieważ dzięki temu mamy wspaniałe pamiątki, na przykład z wakacji. Zatrzymują one magiczne chwile na papierze i kiedy tylko chcemy sobie o nich przypomnieć wystarczy sięgnąć po album i cieszyć się ich pięknem.

Podobne wypracowania do Opis zdjęcia