Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Goethe „Cierpienia Młodego Wertera” - charakterystyka Lotty

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Lotta, a właściwie Charlotta, to niespełniona miłość głównego bohatera powieści Johanna Wolfganga Goethego „Cierpienia młodego Wertera”. Prawdopodobnie pierwowzorem dla jej postaci, była wybranka serca niemieckiego poety, Charlotta Buff.

Lotta pochodziła z rodziny ubogiej, ale szlachetnej. Była córką komisarza książęcego. Od śmierci matki opiekowała się domem i młodszym rodzeństwem. Była osobą towarzyską, lubiła taniec, muzykę, literaturę i rozmowy z innymi ludźmi.

Bohaterka Goethego była kobietą o nieprzeciętnej urodzie, średniego wzrostu i zgrabnej postaci. Ubrana zawsze w białą sukienkę, z bladoróżowymi kokardami na ramionach i gorsecie. Lotta była osobą niezwykle optymistyczną, pogodną i serdeczną. Cieszyła się ze szczęścia innych ludzi.

Werter był dla niej niewątpliwie bratnią duszą. Łączyły ich wspólne zainteresowania, zamiłowanie do sztuki oraz nietypowa wrażliwość na świat. Lotta uwielbiała przebywać w towarzystwie młodzieńca. Rozmowy z nim dawały jej dużo satysfakcji. Obdarzyła do serdeczną i prawdziwą przyjaźnią. Osoba Wertera nie była Lotcie obojętna. Była świadoma jego uczucia, kilkakrotnie odwzajemniała jego zaloty. Łączyła ją z nim głęboka więź. Przeżywała wewnętrzne rozdarcie - wahała się pomiędzy miłością...

Podobne wypracowania