Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dzieje Ani Shirley - opowiadanie na podstawie „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ania Shirley urodziła się w marcu 1865 roku w Bolingbroke w kanadyjskiej Nowej Szkocji. Rodzicami Ani byli Berta i Walter Shirleyowie, nauczyciele w miejscowym liceum. W trzy miesiące po urodzeniu Ani zmarła jej matka, kilka dni później ojciec. Shirleyowie nie mieli w okolicy żadnych krewnych, niemowlęciem zajęła się pani Thomas, posługaczka, która pracowała  czasem u rodziców Ani. Dziewczynka mieszkała u Thomasów do czasu ukończenia ośmiu lat, opiekując się ich dziećmi. Wtedy umarł pan Thomas a jego matka zaproponowała, że przyjmie do siebie synową z dziećmi, ale bez Ani. Dziewczynka trafiła do pani Hammond i także opiekowała się jej dziećmi. Hammondowie mieli trzy pary bliźniaków, w sumie ośmioro dzieci, więc praca Ani była bardzo ciężka. Kiedy umarł pan Hammond, jego żona rozdała dzieci krewnym i wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Ania została odesłana do domu sierot w Hopetown.

Po czterech miesiącach dziewczynka, na skutek pomyłki, trafiła do domu Cuthbertów. Maryla i Mateusz szukali chłopca, którego mogliby wychować i nauczyć pomagać w gospodarstwie, ale przysłano im Anię. Na szczęście właściciele Zielonego Wzgórza zmienili zdanie i postanowili Anię zatrzymać, na szczęście dla dziewczynki i dla samych...

Podobne wypracowania