Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moja mama - charakterystyka mojej mamy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Moja mama ma na imię Katarzyna, ale ja na nią mówię „mama Kasia”. Ma długie do pasa włosy koloru blond. Czasami lśnią tak bardzo, że wydaje mi się, że są przetykane nićmi złota. Nie są one proste, ale i nie kręcone - układają się na jej ramionach w delikatne fale. Mama czasami spina je w kucyk, albo zaplata w gruby warkocz. Ma także błękitne oczy. W jej oczach zawsze widać taki charakterystyczny błysk i ciepło. Czasami tylko, kiedy coś nabroję, rzucają pioruny.

Najpiękniejsze, co podziwiam u mamy Kasi, jest jej serdeczny uśmiech. Mama uśmiecha się bardzo często. Ma także mały, zadarty nosek, który jest niezwykle uroczy. Kiedy się uśmiecha, ten nosek wydaje mi się jeszcze bardziej zadziorny. Czasami wokół jej oczu i w kącikach ust dopatruję się cieniutkiej siatki zmarszczek. Mama ma małe uszy, ale za to bardzo dobry słuch. Jeżeli coś przeskrobię, to mama zawsze wie: kto, gdzie i dlaczego. Nieprzerwanie powtarza mi wtedy, że to dlatego, że słyszy głos moich wyrzutów sumienia, kiedy zrobię coś złego.

Jej ręce są małe i nieco zaniedbane. Mama lubi pracować w ziemi i przez to jej dłonie są nieco zniszczone, a skóra pomarszczona. Mama nie jest przy tym zbyt wysoka - mierzy około 162 centymetrów wzrostu i często powtarza...

Podobne wypracowania