Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Arka Noego - streszczenie skrótowe

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Opowieść o Arce Noego pochodzi ze Starego Testamentu i przedstawia historię ocalałego z potopu bohatera.

Noe bardzo kochał Boga. Służył mu i żył zgodnie z boskimi prawami. Stwórca doceniał jego dobroć i postanowił ocalić go z planowanej zagłady. Ludzie żyjący wtedy na Ziemi byli źli i niegodni miłości Boga. Popełniali zbrodnie, ich moralność była na bardzo niskim poziomie i nie mieli szacunku dla Pana. Dlatego ten chciał zgładzić ich wszystkich, aby potem stworzyć nowy, lepszy świat. Postanowił zesłać na ludzkość potop, który zniszczy wsztstkich i wszystko Bóg zapragnął ocalić Noego wraz z rodziną, więc zlecił mu budowę arki, która miała pełnić funkcję schronu. Do arki mężczyzna miał zabrać zwierzęta każdego gatunku, aby mogły przetrwać i rozmnażać się po potopie. Noe gromadził również żywność, aby przeżyć dni spędzone w schronie. Kiedy w końcu nadszedł dzień potopu Bóg ostrzegł bohatera i nakazał mu schronić się do arki. Noe zabrał żonę, synów wraz z rodzinami i wszedł do środka.
   
Potop trwał czterdzieści dni. Wody podniosły się tak wysoko, że zakryły nawet najwyższe góry. Wszyscy ludzie i zwierzęta pozostałe na ziemi zginęli. Wreszcie Bóg sprawił, że wody opadły i wielki potop...

Podobne wypracowania