Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Leon Kruczkowski „Niemcy” - charakterystyka porównawcza Willego i Waltera Sonnenbruchów

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Walter Sonnenbruch to profesor biologii. Jest Niemcem o poglądach antyfaszystowskich. Jego syn Willi jest zupełnie innym człowiekiem. Z zupełnym oddaniem służy Hitlerowi i jest typowym faszystą. Porównanie tych dwóch osób, pozwoli odczuć przepaść je dzielącą.

Walter to człowiek starszy, spokojny i opanowany. Całe życie poświęcił karierze naukowej, której był oddany do reszty. Przez to zyskał uznanie, szacunek i sławę w otoczeniu. Kochał swoją rodzinę, największą dumą była dla niego córka, za syna zaś bardzo się wstydził ze względu na jego upodobania polityczne. Nie potrafił z nim znaleźć wspólnego języka i często popadali w konflikty. Nie interesował się polityką, jednak władzę i sposób jej sprawowania przez Hitlera zdecydowanie negował. Robił to tylko w najbliższym otoczeniu. Nie protestował wobec niej publicznie ani nie robił nic, by się jej sprzeciwić. Najgorsze było to, że pozwolił policji zabrać icórkę, która skłamała w sprawie jego dawnego przyjaciela. Widział, że czeka ją straszna śmierć za to, ukryła zbiega i podała fałszywe zeznania, jednakże potrafił tylko patrzeć na to, jak traci ukochane dziecko. Nie miał odwagi, by się odezwać lub zadziałać w sprawie Ruth.

Walter okazał się sztucznym wyznawca...

Podobne wypracowania