Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

F.H. Burnett „Tajemniczy ogród” - opowiadanie o pobycie Mary Lennox w posiadłości

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Mam na imię Mary Lennox. Mieszkałam kiedyś w Indiach. To „kiedyś” nie jest znowu „tak dawno temu”, ale od czasu, kiedy zostałam przywieziona do domu wuja, wydarzyło się wiele rzeczy… Dni upływają mi tutaj monotonnie. Nie mam co robić. Czasami spaceruję po ogrodach, oglądając zieleniejącą trawę i pączki kwiatów, ale to jest coraz bardziej nudne. Tydzień temu spotkałam ogrodnika Bena. Wcale nie jest taki niemiły, jak myślałam. Zapoznał mnie z małym ptaszkiem drozdem.

Myślę, że z tym ptaszkiem naprawdę można rozmawiać! Patrzy na mnie małymi oczkami, jakby rozumiał, co mówię. Opowiadałam mu przedwczoraj o tajemniczym ogrodzie, który ponad dziesięć lat temu został zamknięty z powodu śmierci żony pana Cravena. Ona się nim zajmowała. Drozd najwyraźniej wszystko zrozumiał, bo nagle pofrunął ku małej kępce ziemi. Pobiegłam za nim, podeszłam ostrożnie i zaczęłam kopać. Wiedziałam, że gdzieś w pobliżu furtki zakopano klucz.

Jakie było moje zdziwienie, gdy odkryłam to tajemnicze miejsce. To chyba najbardziej odpowiednie słowo, jakim można opisać urok sekretnego zakątka. Pomyślałam sobie, że otwarcie ogrodu zachowam dla siebie w tajemnicy. Nikomu o tym nie powiem, dzięki temu będę mogła przychodzić tutaj codziennie. Postawię...

Podobne wypracowania