Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce” - opracowanie, interpretacja

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Bracia Lwie Serce” to powieść Astrid Lindgren, która ukazała się w roku 1973. Jej akcja dzieje się na dwóch płaszczyznach – realnej i fantastycznej. Ta pierwsza to dom w nieznanej szwedzkiej miejscowości, drugą jest natomiast fantastyczna kraina – Nanjigala.

Karol Lew to chorowity chłopiec, który większość swojego czasu spędza przykuty do łóżka. Jedynym jego przyjacielem jest brat – Jonatan. Pomaga on Sucharkowi w radzeniu sobie z chorobą oraz umila mu czas, opowiadając baśnie. Pewnego dnia w ich mieszkaniu wybucha pożar, w wyniku którego, ratując brata, ginie Jonatan. Przed śmiercią obiecuje on Karolowi, że będzie czekał na niego w Nanjigali – magicznej krainie w zaświatach. Niedługo później umiera także Karol. Chłopcy spotykają się w cudownej krainie, ale ich szczęście trwa naprawdę krótko. Staje przed nimi zadanie pokonania Tengila – złowrogiego tyrana, pragnącego wziąć zielone doliny w swoje władanie. Bohaterowie na swojej drodze spotykają wielu przyjaciół, ale przychodzi im zmierzyć się także z potężnymi przeciwnikami.

Dzieło Astrid Lindgren łączy w sobie elementy baśni i powieści przygodowej. Narracja prowadzona jest z perspektywy Karola, co pozwoliło autorce...

Podobne wypracowania