Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis Calineczki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Calineczka jest tytułową bohaterką baśni Jana Christiana Andersena. Jej narodziny były bardzo nietypowe. Mianowicie, pewna kobieta, która bardzo pragnęła dziecka udała się do czarownicy. Dostała od niej ziarenko jęczmienia. Nie był to zwykły jęczmień, który wysiewa gospodarz lub, który dziobią kury. Było to wyjątkowe i magiczne ziarenko. Kobieta po powrocie do domu zasadziła je w doniczce. Wyrósł z niego przecudowny kwiat, przypominający tulipana o żółtych i czerwonych płatkach. Był taki piękny, że pragnąca dziecka pani, nie mogła oprzeć się pokusie o ucałowała jego płatki. W tym momencie stała się rzecz nadzwyczajna. Rozchyliły się płatki kwiatu, a wewnątrz, na jego pręciku siedziała mała dziewczynka, mierząca cal wzrostu. Od tego nadano jej imię Calineczka.

Dziewczynka była maleńka i śliczna. Delikatna i lekka jak łabędzi puch. Spała w polakierowanej łupince orzecha włoskiego, za materac służyły jej płatki fiołków, a za kołdrę czerwony płatek róży. Niestety szczęście dziewczynki w domu kobiety nie trwało długo. Calineczkę porwała zła ropucha, gdyż upatrzyła ją sobie na żonę swojego syna. Przerażona dziewczynka szukała sposobu, aby uwolnić się od ropuchy i jej syna. Na jej nieszczęście umieścili ją na listku lilii wodnej,...

Podobne wypracowania